BENDRADARBIAVIMAS SU MAKLENBURGO (VOKIETIJA)
GINTARO MUZIEJUMI
 
1994 m. užsimezgė kolegiški Palangos gintaro muziejaus ryšiai su Vokietijos Meklenburgo – Pomeranijos žemės Ribnitz – Damgarteno miesto gintaro muziejumi (2001 m. jis tapo valstybiniu Vokietijos gintaro muziejumi). Savo rinkiniais, medžiagos pateikimu jis yra panašus į Palangos gintaro muziejų. Įsikūręs jis taip pat istoriniame pastate - sename vienuolyne. Skirtumas tas, kad vokiečių kolegos turi didesnių galimybių kasmet įsigyti naujų vertingų eksponatų. Muziejaus rinkiniuose saugoma gausi XIX a. Karaliaučiaus gintaro manufaktūros dirbinių kolekcija, barokinių gintaro dirbinių rinkinys. Daugelį metų muziejus organizuoja tarptautinius konkursus gintaro meistrams, kuriuose dalyvauja menininkai ne tik iš Vokietijos, bet ir iš įvairių Europos šalių. Visada kviečiami gintaro meistrai ir iš Lietuvos. 1999 metų konkurse dalyvavo palangiškė Danguolė Baravykienė - jos vienas darbas pateko į geriausių konkurso darbų katalogą.
 
Vokietijos muziejininkai Palangos gintaro muziejų remia metodine medžiaga, yra padovanoję savo muziejaus naujausius leidinius. Kolegos yra dovanoję kopijavimo aparatą.
 
1995 m. Gintaro muziejaus kilnojamoji paroda „Jūratės ašaros“ buvo atidaryta Ribnitz-Damgarteno gintaro muziejuje. Ypač didelio susidomėjimo susilaukė gintaro inkliuzai, nes kolegų vokiečių inkliuzų fondas yra nepalyginamai mažesnis.
 
Visas nedidelis 9 darbuotojų vokiečių muziejininkų kolektyvas, vadovaujamas muziejaus vadovo Ulfo Erichsono (Ulf Erichson), atvyko į Palangą 2000 metų lapkričio mėnesį. Kolegos buvo supažindinti su Palangos gintaro muziejumi. Jiems taip pat buvo parodyti ir gražiausi Lietuvos kampeliai – Kuršių nerija, Vilnius, Kaunas. Vilniuje svečiams didelį įspūdį paliko Taikomosios dailės muziejus ir ypač paroda „Krikščionybė Lietuvos mene“. Palangoje su vokiečių muziejininkais diskutuota įvairiomis temomis, pasikeista patyrimu.
 
2001 metų rugsėjo mėnesį Ulfas Erichsonas buvo atvykęs į tarptautinį seminarą, kurį organizavo Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos dailės muziejus.

Palangos gintaro muziejaus informacija

 

 

 
  © Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8849
  © Palangos botanikos parkas
  © Žemaičių kultūros draugijos informacijos centras
  Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras

 

Atnaujinta 2016.01.04