GINTARAS
AMBERIFO MUGĖ
 
Parengta pagal Tatjanos Jasinskajos tekstą „Saulė ant delno“, 
publikuojamą interneto svetainėje www.jura.lt

 

XX a. pabaigoje Gdanske, mieste, kuris 2000 metais paskelbtas pasaulio gintaro sostine, pradėtos organizuoti pasaulio specializuotos Amberifo mugės. Kasmet jose dalyvauja po kelis šimtus firmų iš įvairių pasaulio šalių. Mugėje demonstruojama firmų ekskliuzyvinė ir masinė gintaro dirbinių produkcija. Specialiai įrengtoje Dizaino galerijoje savo kūrinius eksponuoja ekstra klasės dailininkai juvelyrai, greta jų įsikuria pradedantys meistrai, Lenkijos meno mokyklų studentai.
Amberifo mugėje kasmet vyksta prestižiniai konkursai: geriausio juvelyrinio dirbinio, geriausios gintaro galerijos ir kt. Vienoje iš jų Metų gintaro meistro vardas suteiktas iškiliems lietuviams - dviejų įdomių šiuolaikinių gintaro muziejų-galerijų Vilniuje bei Nidoje savininkams Virginijai ir Kazimierui Mizgiriams.

 

Amberifo mugės įdomybės:
  • Amberifo mugėje galima įvertinti inkliuzų, paleontologinių augalinės ar gyvulinės kilmės intarpų unikalumą ir apytikrę rinkos kainą, pasigėrėti rečiausiais „gintaro belaisviais“.

  • Kiekvienos Amberifo mugės pabaigoje būtinai organizuojamas labai populiarus inkliuzų aukcionas.

  • Amberifas ne tik gintaro ir jo dirbinių paroda-pardavimas, bet ir įvairiausių specialistų - juvelyrų ir dizainerių, paleontologų ir dailėtyrininkų, galerijų savininkų ir gydytojų - susibūrimo, pasidalinimo patirtimi centras.

  • Mugės metu organizuojamos mokslinės konferencijos. Vienoje iš paskutiniųjų analizuotos natūralaus Baltijos gintaro gydomosios savybės.

 

 
  © Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8849
  © Palangos botanikos parkas
  © Žemaičių kultūros draugijos informacijos centras
  Technologinę priežiūrą atlieka UNESCO katedra Informatika humanitarams VU Matematikos ir informatikos institute

 

Atnaujinta 2013.01.18