GINTARO APDIRBIMO MEISTRAI
 
ELENA AUGAITYTĖ 

Elenos Augaitytės pirmosios kūrybos parodos, 1971 m. vasario 5 d. surengtos Palangos gintaro muziejuje, lankstuko viršelis Viršuje – Elenos Augaitytės sukurtas papuošalas, apačioje – Albinos Vertulienės sukurtas vėrinys „Ruduo“.
Iliustracijos iš Palangos gintaro muziejaus archyvo
 
Elena Augaitytė gimė 1928 m. Tauragės apskrities Kuršių kaime. Mokėsi Dauglaukio pradinėje mokykloje ir Tauragės gimnazijoje. Po to studijavo skulptūrą Kauno taikomosios dailės institute. 1955 m. Vilniuje, Lietuvos dailės institute, apgynė diplominį darbą ir buvo paskirta nuolatiniam darbui į Palangą. Tais pačiais metais pradėjo dirbti gintaro apdirbimo pramonėje. Kūrė gintarinius papuošalus, suvenyrus, kitus gintaro dirbinius. Savo darbuose stengėsi maksimaliai atskleisti natūralų gintaro grožį. Dailininkė gerai žinojo gintaro medžiagos specifines savybes. Jau kūrinio idėją padiktuodavo pats gintaras, jo gabalėlių forma, spalva, vidinė tekstūra, atspalvių ritmas. Jos darbuose buvo atskleidžiami jautrūs gintaro spalviniai deriniai, išryškinamos natūralios medžiagos morfologinės faktūros.
Elenos Augaitytės apžvalginė gintaro dirbinių paroda Palangos gintaro muziejuje buvo 1971 m. vasario 5 d. Tai buvo pirmoji trumpalaikė paroda, surengta Palangos gintaro muziejuje nuo jo įkūrimo pradžios).
Tuo metu E. Augaitytės kūriniai jau buvo eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (daugelyje buvusios Sovietų sąjungos respublikų, Londone, Briuselyje, Bratislavoje, Leipcige, Monrealyje, Osakoje, JAV miestuose.

 

 
  © Lietuvos dailės muziejus. ISSN 1648-8849
  © Palangos botanikos parkas
  © Žemaičių kultūros draugijos informacijos centras
  Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras

 

Atnaujinta 2016.01.04